Tehran Business School

“مدرسه بازرگانی تهران” (Tehran Business School) در گذشته‌ای نه چندان دور به عنوان شعبه مدرسه بازرگانی هاروارد (Harvard Business School) در ایران دایر بوده است ولی بعد از چند سال، فعالیت‌های درخشان خود را در ایران متوقف کرده است. مروری کوتاه بر تاریخچه این موسسه نشان می‌دهد که تنی چند از اساتید بنام مدیریت کشور همچون دکتر حسین عبده تبریزی(استاد دانشگاه صنعتی شریف)، دکتر منوچهر شاهرخی(استاد دانشگاه ایالتی کالیفرنیا) و دکتر احسان نیکبخت (استاد دانشگاه هافسترا) فارغ‌التحصیل این مرکز بوده‌اند و یکی از نقاط عطف زندگی خود را حضور و کسب علم در این مجموعه می‌دانند.
TBS فعلی تلاشی است برای احیای دوران درخشان TBS سابق.  پیشنهاد احیای TBS پس از سال‌ها توسط پروفسور دیوید کالیس، استاد دانشگاه هاروارد، مطرح گردید. او در این رابطه می‌گوید: «چند تن از همکاران فعلی من در مدرسه بازرگانی هاروارد در تهران به عنوان استاد مدرسه بازرگانی تهران مشغول به فعالیت بودند و امیدوارم بار دیگر شاهد فعالیت مجدد این مرکز باشیم.» در این راستا چند تن از اساتید مدیریت داخل کشور اقدام به تشکیل هیأت مؤسسی نمودند و Tehran Business School از طریق موسسه آموزش عالی آزاد نگاره فعالیت خود را آغاز کرد.
بدین منظور برای هرچه نزدیک‌تر شدن به استاندارهای جهانی در زمینه آموزش عالی، اعضای هیأت‌علمی این مؤسسه از استادان برجسته و بنام دانشگاه‌های پیشرو در زمینه مدیریت انتخاب‌شده‌اند تا با تسلط و گستره دانش خود، دانشجویان را در مسیر علم‌اندوزی هدایت کنند.