دانشگاه صنعت نفت

با توجه به اهميت صيانت منابع عظيم نفت و گاز در كشور، تربيت نيروي انساني متخصص جهت توسعه و بهره‌برداري بهينه از اين منابع در زمره اولويت‌ها و اهداف راهبردي وزارت نفت قرار دارد. جهت نيل به اين هدف، دانشگاه صنعت نفت مأموريت دارد تا با بسيج تمامي امكانات در مقاطع كارشناسي، كارشناسي‌ارشد و دكتري، اين نياز مهم را برآورده سازد. لذا دانشگاه صنعت نفت علاوه بر ارائه دوره‌هاي تخصصي در مقاطع مختلف، با ايجاد زمينه همكاري با دانشگاه‌هاي داخل و خارج از كشور، به اين امر مهم اهتمام ورزيده و گام‌هاي اساسي برداشته است. 
از آن ميان مي‌توان به اعزام دانشجو به خارج از كشور در مقاطع كارشناسي‌ارشد و همكاري با دانشگاه‌هاي داخل كشور جهت راه‌اندازي رشته‌هاي بالادستي نفت اشاره نمود. از سوي ديگر، دانشگاه صنعت نفت در كنار انجام امور آموزشي، از پيشرفته‌ترين امكانات پژوهشي نيز برخوردار بوده و با ايجاد رابطه نزديك با صنعت نفت كشور و مراكز علمي تحقيقاتي خارج از كشور، به سطح توانمندي نيروهاي تربيت شده هرچه بيشتر افزوده است.
اين دانشگاه با مجموع فضاي بالغ بر 370/000 متر مربع و با بيش از 70 عضو هيأت علمي، فعاليت گسترده‌اي را براي تربيت نيروهاي متخصص جهت رفع نيازهاي صنعت نفت كشور انجام داده است. در حال حاضر دانشگاه صنعت نفت در سه دانشكده خود در شهرهاي اهواز، آبادان و تهران در رشته‌هاي بالادستي نفت در مقاطع كارشناسي و كارشناسي‌ارشد اقدام به پذيرش دانشجو مي‌نمايد و كليه دروس تخصصي، به زبان انگليسي ارائه مي‌شود. همچنين اين دانشگاه در دانشکده علوم دريايي خود در شهرستان محمودآباد، به آموزش دانشجو در رشته‌هاي دريانوردي مي‌پردازد.
جايگاه دانشگاه در جهان:
دانشگاه صنعت نفت با تربيت مناسب دانشجويان در زمينه‌هاي مرتبط با صنعت نفت توانسته است مهندسان و متخصصان زبده‌اي به صنعت تحويل دهد كه نقش مؤثري در رشد و گسترش آن در سراسر جهان داشته‌اند. آوازه چشمگير متخصصان ايراني، پرورش‌يافته در اين دانشگاه، در اكثر دانشگاه‌ها و شركت‌هاي معتبر جهان همواره به گوش مي‌رسد.
پر واضح است كه اين اراده و پشتكار در دانشگاه صنعت نفت هر روز بيش از پيش عمق و شتاب خواهد گرفت و صنعت نفت مي‌تواند همچنان چشم اميد به ايجاد تحولاتي شگرف، توسط متخصصان و كارشناسان اين دانشگاه داشته باشد.
دکتر پیمان مولوی به دعوت شركت مهندسي بين المللي فولاد تكنيك سمیناری را تحت عنوان بورس و اوراق بهادار با حضور کارشناسان، کارشناسان ارشد، مديران مياني و مديران در این سازمان برگزار نمودند

بیشتر از این سمینار بخوانید:
برگزاری سمینار بورس و اوراق بهادار

سمينار تخصصي بورس و اوراق بهادار، با دعوت از آقاي دکتر پيمان مولوي به عنوان سخنران، توسط دانشگاه صنعت نفت براي جمعي از کارشناسان، کارشناسان ارشد، مديران مياني و مديران برگزار گرديد، در اين سمينار مباحث مربوط به دلايل نوسان قيمت سهام، حجم معاملات، شاخص هاي ...