درباره پیمان مولوی

درباره  پیمان مولوی

خرد رهنما و خرد دلگشا
خرد، دست گیرد به هردو سَرای
فردوسی

پیمان مولوی در تبریز به دنیا آمد، از نسل دهه شصتی ها ؛ پدرش از مدیران کشت و صنعت کشاورزی بود و مادرش آموزگار.
وی دوره دبیرستان را در دبیرستان البرز تهران (کالج سابق) به پایان رساند، و فارع التحصیل حسابداری و اقتصاد مالی از دانشگاه Essex انگلستان است.
در فعالیت حرفه ای در بخش مشاوره سرمایه گذاری و تامین مالی بین المللی شرکتهای بزرگ و متوسط فعال بوده است و به عنوان سخنرانی کلیدی در بخش اقتصاد ، فاینانس و سرمایه گذاری بیش از ۵۰۰ سخنرانی داخلی و بین المللی را ارایه داده است.
همچنین در حوزه اقتصاد و سرمایه گذاری در روزنامه ها و مجلات تخصصی مقالات متعددی منتشر نموده اند .
وی بنیانگذار آکادمی تامین مالی و سرمایه گذاری مولوی است که با بیش از ۳۰۰۰ عضو یکی از مهمترین بستر های اموزشی اقتصادی ،تامین مالی و سرمایه گذاری برای بسیاری در ایران به شمار می رود .
همچنین وی دوره ای عضو هیات اجرایی و دبیر کل انجمن اقتصاددانان ایران نیز بوده است وی طرفدار بازار آزاد و لیبرالیسم اقتصادی است و در این مسیر تمام فعالیت های رسانه ای و نوشتاری خود را معطوف کرده است، چون معتقد است ایران برای توسعه نیازمند اقتصادی غیر دستوری و مبتنی بر حق انتخاب است.

پیمان مولوی دانش آموخته دبیرستان البرز در سال 1378 بوده و در رشته حسابداری و اقتصاد مالی Accounting and financial economics در دانشگاه اسکس انگلستان University of Essex تحصیل نمودند ورساله کارشناسی ارشد خود را تحت عنوان بحران مالی 2007 علت ها و چالشها و نقش حسابرسانRole of Auditors in 2007 financial crisis منتشر کردند.

همچنین ایشان در مقطع دکتری مدیریت اجرایی (DBA) با رویکرد استراتژیک و مالی و سرمایه گذاری در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران ، مدرسه بازرگانی تهران موفق به اخذ مدرک اجرایی دکتری مدیریت Doctorate of Business Administration اجرایی گردیدند.

پیمان مولوی بنیانگذار موسسات مولوی Molavi Institute , مولوی کپیتال Molavi Capital ، اکادمی تامین مالی و سرمایه گذاری مولوی Molavi Academy m است.

وی عضو پیوسته انجمن حسابداری ایران و دبیر کل و عضو هیات اجرایی انجمن اقتصاد دانان ایران (۱۳۹۶-۱۴۰۰)، در بعد فعالیت بین المللی هم دوره ای سهامدار شرکت یورو اینوست انگلستان و شریک در Euro exim capital اسپانیا بودند.

و همچنین در گذشته به عنوان مشاور ارشد اقتصادی، تامین مالی و سرمایه گذاری داخلی و خارجی در سازمانها و شرکتهای بزرگی چون هلدینگ شرکتهای گروه خسرو مدیسا طب KMT ، انجمن شرکتهای پیمانکاری نفت، گاز و پتروشیمی APEC، شرکت صنایع استیل البرز، شرکت صنایع هفت الماس، شرکت سرمایه گذاری کشاورزی ایران، صندوق توسعه صنایع دریایی،صنایع خرم صنعت و بسیاری از سازمانهای دیگر فعالیت داشتند.

در یک دوره ۳ ساله تا ۱۴۰۱ نیز ایشان رئیس کمسیون اقتصاد خانه معدن ایران بودند.

پیمان مولوی به عنوان مدرس و سخنران در بخشهای کسب و کار، سرمایه گذاری، تامین مالی و مدیریت مالی در همایشها سمینارها و دوره های تخصصی بسیاری برای مدیران عامل و اعضاء هیئت مدیره، کارشناسان و کارشناسان ارشد سازمانها، بانکها و موسسات معتبر، تجربه و تخصص خود را ارائه داده اند تا درجهت پیشرفت و توسعه کشور گامی اساسی بردارند.

همچنین پیمان مولوی نویسنده کتاب رقص بازارها است که به بررسی بازارهای موازی سرمایه گذاری در ایران می پردازد.